Είσαι πρωτοετής φοιτητής/φοιτήτρια του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και θέλεις να μάθεις τα πιο Must & In μέρη για τη φοιτητική σου ζωή; Αν ναι, έλα και εσύ μαζί μας στη δράση που διοργανώνει η ΠΡΟΣΒΑΣΗ για την πόλη της Λάρισας, για να γνωρίσουμε μαζί την πόλη των φοιτητικών σου χρόνων!
Σημειώνεται ότι, η διδασκαλία των εν λόγω μαθημάτων απευθύνεται σε φοιτητές παλαιοτέρων ετών (όχι πρωτοετείς).
Εκδήλωση Υποδοχής Πρωτοετών 2022 -Δευτέρα, 3 Οκτωβρίου 2022
Σας καλούμε στην εκδήλωση υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών/τριών του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19/10/2022 και ώρα 12:00, στο Συνεδριακό Κέντρο του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων (Αμφιθέατρο 1).
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ : Όσοι ανήκουν σε αυτή την κατηγορία, καλούνται να υποβάλουν άμεσα τα σχετικά δικαιολογητικά.
Το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (ΠΘ) προσφέρει στους πρωτοετείς φοιτητές ηλεκτρονικές υπηρεσίες με σκοπό τη διευκόλυνση της αλληλεπίδρασής τους με το Ίδρυμα.
Η διδασκαλία των μαθημάτων «ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ» και «ΑΓΓΛΙΚΑ ΙΙΙ», δεν θα αρχίσει από τις 26/09/2022, καθώς αναμένεται η ολοκλήρωση της πρόσληψης έκτακτου εκπαιδευτικού προσωπικού. Θα ενημερωθείτε με νεότερη ανακοίνωση
(Έναρξη μαθημάτων: Δευτέρα 26-09-2022)
Νέο πρόγραμμα της ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ -Πέμπτη, 22 Σεπτεμβρίου 2022
Θες να μάθεις πώς να ξεπερνάς τα εμπόδια προσβασιμότητας; Θες να μάθεις πώς θα ζητάς υποστήριξη; Πάρε μέρος τώρα!!!
Οι πρωτοετείς φοιτητές/τριες ακαδ. έτους 2022-2023, θα υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτηση με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, για χορήγηση δωρεάν σίτισης, από Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου 2022 έως Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2022.
Εάν είσαι φοιτητής/φοιτήτρια που δεν έχεις εγγραφεί στην ΠΡΟΣΒΑΣΗ οι εγγραφές έχουν ξεκινήσει!