Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 22/9/2021
Εγγραφές Πρωτοετών 2021 -Πέμπτη, 2 Σεπτεμβρίου 2021
Οι εγγραφές των πρωτοετών θα γίνουν στην πλατφόρμα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων. Παρακαλούμε να επισκέπτεστε τον ιστότοπο του Υπουργείου για να ενημερωθείτε για την έναρξη και τη διάρκεια των εγγραφών.
Υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης για τη χορήγηση δωρεάν σίτισης από 26 Αυγούστου έως 14 Σεπτεμβρίου.
Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς και υποψήφιους διδάκτορες που υπέβαλαν αίτηση σίτισης, ότι στις 11 Αυγούστου κλείνει η ηλεκτρονική πλατφόρμα σίτισης και θα ανοίξει στις 26 Αυγούστου για την τακτοποίηση των εκκρεμοτήτων στις αιτήσεις σίτισης που έχουν υποβληθεί.
Σας ενημερώνουμε για το πρόγραμμα Επαναληπτικής Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου του ακ. έτους 2020-2021 του ΤΔΕ του ΠΘ.