Είστε φοιτητής ή φοιτήτρια με αναπηρία και/ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες; Θέλετε κάποια προσαρμογή στα μαθήματα ή στις εξετάσεις ή κάποια υπηρεσία που ενισχύει την πρόσβασή σας κατά τη διάρκεια των σπουδών σας; Εγγραφείτε στην ΠΡΟΣΒΑΣΗ!!!
Τη Δευτέρα 17 Οκτωβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση Υποδοχής φοιτητών του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) "Ευέλικτες Μέθοδοι Διοίκησης"
Σκοπός της εφαρμογής του θεσμού είναι η προσφορά υπεύθυνου συμβουλευτικού έργου προς τους νεοεισαχθέντες φοιτητές καθώς και την ενίσχυση της προσωπικής επικοινωνίας μεταξύ φοιτητών και καθηγητών, για τη βελτίωση του επιπέδου των σπουδών στο Τμήμα.
Είσαι πρωτοετής φοιτητής/φοιτήτρια του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και θέλεις να μάθεις τα πιο Must & In μέρη για τη φοιτητική σου ζωή; Αν ναι, έλα και εσύ μαζί μας στη δράση που διοργανώνει η ΠΡΟΣΒΑΣΗ για την πόλη της Λάρισας, για να γνωρίσουμε μαζί την πόλη των φοιτητικών σου χρόνων!
Σημειώνεται ότι, η διδασκαλία των εν λόγω μαθημάτων απευθύνεται σε φοιτητές παλαιοτέρων ετών (όχι πρωτοετείς).
Εκδήλωση Υποδοχής Πρωτοετών 2022 -Δευτέρα, 3 Οκτωβρίου 2022
Σας καλούμε στην εκδήλωση υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών/τριών του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19/10/2022 και ώρα 12:00, στο Συνεδριακό Κέντρο του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων (Αμφιθέατρο 1).
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ : Όσοι ανήκουν σε αυτή την κατηγορία, καλούνται να υποβάλουν άμεσα τα σχετικά δικαιολογητικά.
Το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (ΠΘ) προσφέρει στους πρωτοετείς φοιτητές ηλεκτρονικές υπηρεσίες με σκοπό τη διευκόλυνση της αλληλεπίδρασής τους με το Ίδρυμα.
Η διδασκαλία των μαθημάτων «ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ» και «ΑΓΓΛΙΚΑ ΙΙΙ», δεν θα αρχίσει από τις 26/09/2022, καθώς αναμένεται η ολοκλήρωση της πρόσληψης έκτακτου εκπαιδευτικού προσωπικού. Θα ενημερωθείτε με νεότερη ανακοίνωση